רגישות גבוהה – קבוצה לאנשים רגישים מאוד

אנשים רגישים מאוד

 

קבוצת רגישות גבוהה מיועדת לאנשים רגישים מאוד ומטרתה ללמוד ולרכוש כלים להתמודדות כאדם רגיש מאוד. היות ואנשים רגישים מאוד חווים את העולם בעוצמה עזה מאחרים הם חשופים יותר לתחושות של דחייה, ומייחסים חשיבות גבוהה יותר לאירועים שאחרים עלולים אפילו לא לשים לב אליהם ונוטים להיות קשים במיוחד עם עצמם. רגישות יתר עלולה לגרום לאנשים קשיים ביחסים בין אישיים, בזוגיות ובעבודה.

 

אנשים רגישים עלולים לחוש לחץ במסגרת העבודה, קושי להספיק לעמוד במה שנדמה העולם דורש מהם. עלולים לקחת ללב ולהתייסר בעקבות אירועים שאחרים יבטלו כחסרי חשיבות. לחוש בדידות בעודם מוקפים אנשים. להיעלב ולהיפגע מחברים ובני משפחה, להרגיש לא מובנים ושונים במסגרות חברתיות. להתקשות למצוא בני זוג מתאימים או לשמור על מערכות זוגיות בשל אי הבנה לצרכים המיוחדים שלנו או התנגשות בין מה שהיינו רוצים למה שהצד השני מסוגל.

 

מכיוון שתקשורת בין אישית נחווית בעצמה גבוהה מהרגיל אופן ההתמודדות יכול להיות נסיגה והתבודדות מצד אחד או שחזור אינסופי של כאבים ותסכול חברתי. אנחנו לכודים בין הצורך העמוק בקשרים עמוקים ומשמעותיים ובין הכאב שהדבר עלול לגרום לנו. במסגרת הקבוצה נעבד יחסים ואירועים בחיינו כך שנוכל למתן הצפה אפשרית, נחקור ונזהה אחד באמצעות השני מאפייני תקשורת אישיים. נלמד מהם דפוסי התקשורת יעילים ופחות יעילים שלנו ונוכל לנסות סגנונות תקשורת חדשים באווירה מכילה.

 

מטרת הקבוצה היא ללמוד כיצד לחיות בעולם כאנשים רגישים מאוד. מה נוכל לעשות על מנת לחיות את חיינו בצורה מלאה. כיצד להימנע מהצפה אבל לא במחיר של חיים דלים וחסרי סיפוק. איך להגיב בצורה מאוזנת יותר לאירועים בחיינו. נכיר אנשים אחרים כמונו ונלמד דרכי התנהגות וצורות חשיבה באמצעותם ונפעיל את הכשרים האמפתיים שלנו על מנת לעזור ולקדם אחד את השני.

 

לאנשים רגישים תגובה רגשית, פיזית ומנטלית עזה (יחסית לאדם הממוצע) לגירויים חיצוניים (חברתיים/סביבתיים) או פנימיים.

 

לרגישות גבוהה אספקטים חיוביים כמו למשל יכולת להאזין, אמפתיה, אינטואיטיביות והבנה לצרכיו של האחר. לאנשים רגישים חיים פנימיים עשירים ומורכבים, הם נוטים להתרגש ולהעריך אמנות ומוסיקה ומסוגלים להבחין בדקויות ופרטים יותר מאחרים.

 

מצד שני לרגישות גבוהה אספקטים שליליים העלולים לפגוע ביכולת שלנו לחוש שמחה, לפגוע ביכולת שלנו להצליח ולהקשות ולסבך מערכות יחסים בחיינו.

 

אנשים רגישים:

 

  • עלולים לפתח סגנון התנהגות נמנע שמטרתו להפחית הצפת יתר אבל בטווח הארוך גורמת לנו לחוש חוסר סיפוק והנאה
  • לפעמים בוחרים מסלול חיים שאינו מתאים להם ולייחודיות שלהם מתוך רצון לספק את דרישות החברה (או מה שנדמה להם שהחברה דורשת מהם)
  • לפעמים חשים אי נוחות בסיטואציות חברתיות
  • לפעמים מתקשים לחוש בנוח בסיטואציות אינטימיות ועלולים לחוש יתר מודעות עצמית
  • עלולים להיפגע ולהיעלב בקלות
  • רגישים לסימנים של דחיה
  • יכולים להיות קשים מידי עם עצמם

 

 

רגישות גבוהה – קבוצה לאנשים רגישים מאוד

 

קבוצת רגישות גבוהה משלבת קבוצת תקשורת בין אישית ושימוש בכלים מתחום התיאטרון (אין צורך בכישורי משחק)

 

תקשורת בין אישית. בקבוצת תקשורת בין אישית חברי הקבוצה מסכימים ביניהם להוריד מסכות ולתת אחד לשני להכיר איש את רעהו לעומק. הקבוצה מטבעה משחזרת התנהגויות רגשות ודפוסי תקשורת אבל המוכנות של החברים לכנות, חשיפה ופידבק הדדי מאפשרת לחבריה לזהות ולשנות דפוסים לא יעילים, להתנסות בדרכי תקשורת חדשות ולעדכן צורות חשיבה. מתוך כך נוצר תהליך של צמיחה והשתנות.

 

תיאטרון פלייבק טיפולי. בקבוצה נשתמש בתיאטרון פלייבק טיפולי על מנת לחקור ולהביא למודעות סיפורי חיים: במהלך של תיאטרון פלייבק טיפולי שלושה שלבים: הסיפור, ההחזרה והשיתוף. נשמע סיפור של אחד מחברי הקבוצה – אירוע, מחשבה, חלום או כל דבר שעשוי להעסיק אתכם. המספר יעניק את הסיפור לקבוצה והקבוצה תאזין לסיפור מתוך כוונה להבין אותו לעמקו. בשלב ההחזרה ישתמשו החברים בסיפור כנקודת מוצא ליצירת אימפרוביזציה – הצגה ספונטנית קצרה בהשראת הסיפור. בשלב השיתוף נשב חזרה לדיון על המחשבות שהסיפור וההחזרה עוררו בנו. נוכל למצוא ולשלב את הסיפור ששמענו אם סיפורים מהחיים שלנו. המהלך של סיפור – החזרה – שיתוף – מביא לידי ביטוי יכולות של ספונטניות, יצירתיות ואמפתיה מצד אחד ומאפשר לכל המשתתפים מצד שני לפתח נקודות מבט חדשות, לשנות תחושות ורגשות ולהתפתח כבני אדם.

 

 

איפה, מתי ואיך מצטרפים?

 

תאריך הפתיחה של הקבוצה ביום רביעי, ה 10 לאוקטובר בשעות 19:00-21:00

שעות: 19:00-21:00

 

מנחים:

יואב בן ישי. (מנחה קבוצות, מטפל LICBT. מנכ"ל עמותת מים שקטים).

מאור זהבי.  (סטודנט לעבודה סוציאלית קלינית במסלול קבוצות)

 

עלות: 240 שקלים לחודש

מקום המפגש בתל אביב במרחק 10 דקות הליכה מקניון עזריאלי ותחנת רכבת השלום.

חניה בדרך כלל ניתן למצוא ברחוב שדרות ההשכלה, פינת צויפל.

 

להצטרפות, פרטים נוספים וקביעת פגישת הכרות צרו קשר:

שם:


מייל:


טלפון:
תוכן ההודעה:
מין
גיל
אזור מגורים
לדוגמה: מרכז, חיפה, קריות, ירושלים...
אני מסכים לקבל מיילים

 כן


 


 

לקריאה נוספת:

אנשים רגישים מאוד.

מתלבטים האם אתם אנשים רגישים מאוד – אולי השאלון הבא יעזור לכם: שאלון אנשים רגישים – האם אני אדם רגיש מאוד