שאלות ותשובות

 

shutterstock_343353641

איזה סוג של אנשים אפגוש בקבוצות מים שקטים?

המשותף לכל מי שמגיע לקבוצה היא התחושה שביישנות או חרדה חברתית עוצרת אותם בסיטואציות חברתיות, והיו רוצים לחוש יותר בנוח במפגשים של קבוצות או בסיטואציות של אחד על אחד. רצונם של המשתתפים בקבוצה לסגל לעצמם התנהגות ספונטנית יותר בחברה ולהיות פות ביקורתיים עם עצמם. בדרך כלל מדובר בחבר'ה שהם אינטליגנטים ורגישים יותר מהממוצע. מרבית האנשים בקבוצות עובדים ו/או לומדים, ומחפשים דרכים לשפר את ההתנהלות החברתית שלהם בסביבות האלה. רמת החרדה חברתית שהפ חשים היא נמוכה או בינונית במידה כזו שמאפשרת להם להשתתף בתרגילי אימפרוביזציה ושיחה בקבוצה גם אם הם חשים לחץ ומתח

 

איך מצטרפים לקבוצה?

הטוב ביותר הוא לשלוח לנו פניה דרך דף יצירת קשר ואנו נחזור אליכם במהירות (לכל היאוחר מספר ימים)
אתם גם מוזמנים לדבר איתנו טלפונית 053-4253240 וניתן גם ליצור קשר במייל info@stillwaters.co.il

לאחר שיחת הטלפון הראשונית תיערך פגישת ייעוץ, בה נוכל להכיר אחד את השני ויימסרו פרטים נוספים על הקבוצה.  פגישת ההיכרות אינה כרוכה בתשלום.

 

האם אוכל להצטרף לקבוצת מים שקטים גם לאחר שנפתחה?

כן. הקבוצה פועלת במתכונת של קבוצת "רכבת". אפשר להצטרף מתי שרוצים, ויש תנועה מתמדת כל הזמן של אנשים, פנימה והחוצה.

איך אוכל לדעת אם אני סובל מחרדה חברתית?

הסימפטומים האופייניים של חרדה חברתית הם תחושה של אי נוחות במחיצת אנשים, פחד מביקורת ומלעג, ביישנות, ביקורת עצמית מוגזמת והימנעות ממצבים חברתיים. כדי לדעת אם ייתכן שאתם סובלים מחרדה חברתית, ואם כן, אז באיזו מידה, בחנו את עצמכם באמצעות שאלון לייבוביץ .

 

האם הקבוצה מוגבלת בזמן?

לא. לא מדובר בסדנא. הקבוצה היא קבוצה לטווח ארוך והכוונה היא לעבור תהליך של שינוי ולא רק "ללמוד כלים".

 

האם יכריחו אותי לעשות דברים שאני לא מעוניין לעשות?

לא! שום דבר בקבוצה לא נעשה בלחץ. כל אחד עושה מה שהוא מסוגל. אם קשה לכם במפגשים הראשונים לעלות, לדבר ולהשתתף, אתם מוזמנים בהחלט לקחת את הזמן ולהתבונן. נכבד את החלטתכם ונבין אותה.  יחד עם זאת, כל הרעיון הוא כן להשתתף, להתגבר על פחדים, להתנסות וליהנות.

 

מה ייצא לי מזה כבר?

המטרה היא לגרום לכם להרגיש נוח וחופשי יותר בסיטואציות חברתיות.  אם תתמידו להגיע לקבוצה ולהשתתף בתרגילים, תיווכחו שבכל פעם קצת יותר קל בפגישות ובתרגילים. נוסף על כך, ייפתחו בפנייכם הרבה עולמות: עולם של תיאטרון ושל תנועה, של משחקי חברה ושל בדיחות ושל הווי משותף.

 

 האם זה עובד? תוך כמה זמן ארגיש בשינוי?

הרבה אנשים נכנסים לקבוצה עם השאלות האלו.  התשובה הקצרה היא כן – זה עובד. אבל כמו תמיד יש אבל.  זה עובד אבל רק במידה ותתמידו להגיע, במידה ותתמידו ולהשתתף בתרגילים, ובמידה ותיקחו את מה שלמדתם וחוויתם בקבוצה גם לחיים בחוץ. ניתן לצפות שתוך תקופה של חצי שנה תראו שינוי משמעותי בצורה שאתם מתנהגים וחשים בסיטואציות חברתיות.

 

כפתור-לפרטים נוספים