אודות

אודות מים שקטים

 

מים שקטים פונה לכל מי שמוצא את עצמו מזדהה עם נושאים כמו ביישנות, חרדה חברתית, רגישות גבוהה ומופנמות.

כאן תוכלו למצוא אינפורמציה, תכניות טיפול וקבוצות ייעודיות לחרדה חברתית ורגישות גבוהה.

 

את פעילות מים שקטים מנהל יואב בן ישי.

הקבוצות בנושא חרדה חברתית מנוהלות על ידי לירון הראל ובשיתוף פעולה עם closeup groups – קבוצות תהליך

הקבוצות בנושא רגישות גבוהה מנוהלות על ידי יואב בן ישי

 

לשאלות יש ליצור קשר באמצעות עמוד הצור קשר

 

 

 

אודות מנחי הקבוצות

 

יואב בן ישי

יואב בן ישימנחה קבוצות. בוגר המכון הישראלי לפסיכותרפיה קבוצתית באמצעות בתיאטרון פלייבק (הנחיית קבוצות בתיאטרון פלייבק טיפולי). מנחה קבוצות בשילוב אמנויות (המכון להנחיית קבוצות בשילוב אמנויות  בחסות אקדמית של היחידה ללימודי המשך לעבודה סוציאלית – אוניברסיטת בר אילן). מטפל קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה (מכון וינגייט). מנכ"ל מים שקטים. בעל תואר שני בנוירוביכימיה. מהנדס תכנה. מקים מנהל ומנחה קבוצות משנת 2006.

כחלק מתהליך שינוי ארוך של התנהגות וצורת חשיבה הקמתי ב 2006 קבוצת תמיכה להתמודדות עם חרדה חברתית. חיפשתי מקום בו אוכל להתאמן ולחוות סיטואציות חברתיות ("חשיפות"), מקום בו אוכל לדבר, לומר שטויות ולהשתטות, מקום שבו אוכל להתיר את הרסן לזמן מה ולהיות יותר חופשי. בונוס מפתיע היה הפגישה וההכרות עם האנשים שהגיעו לקבוצה, שחלקם הפכו להיות חברים יקרים. מרבית חברי הקבוצה התגלו כאנשים רגישים, חכמים ועדינים, מצאתי את עצמי במעגל חברתי שהייתי גאה להיות חלק ממנו. במהלך השנים ובעזרת חברי הקבוצה הרכבנו עשרות תרגילים שמטרתם לאמן לאתגר ולחזק את השריר החברתי במישור האישי והקבוצתי.

הקמתי קבוצת נוער לחרדה חברתית (שהתפתחה עם השנים לעמותת רקפת שהיום אינה קשורה אלי) ולאחר מכן את מים שקטים – קבוצות חרדה חברתית לצעירים ומבוגרים. השנים האלה היו שנות מעבר ממשתתף למנחה ולווו ברכישת השכלה רלוונטית ושילובה בתכניות הקבוצה. מים שקטים הציעה תכנית ייחודית המבוססת על ידיעה עמוקה ואישית של חרדה חברתית  והבנה מקצועית כיצד להשתמש בקבוצה להתגברות על חרדה חברתית.

בשנים האחרונות עיקר פעילות ההנחיה שלי היא בקבוצות רגישות גבוהה (HSP) בנוסף לניהול מים שקטים.

אני מאמין שקבוצה היא כלי מצויין שדרכו אפשר להשתנות ולהתפתח ושתפקידי כמנחה הוא לאפשר לכך לקרות. ללוות את משתתפי הקבוצה ולעזור להם לפתח אחד את השני

הקבוצות שאני מנחה מיועדת לאותם אנשים שאולי רגישים מעט יותר מידי וקצת קשים מדי עם עצמם. בעיני השתתפות בקבוצה שכזו היא חוויה מאתגרת מהנה ומפרה, הזדמנות להשתנות, ללמוד על עצמך, על אחרים, לרכוש חברים, ולבחון דרכי התנהגות חדשות.

 

 

לירון הראל

 

מנחה קבוצות בנושא יחסים בין אישיים. בעל תואר שני (MSW) בעבודה סוציאלית, BA בפסיכולוגיה וניהול, מוסמך כמנחה קבוצות בשילוב אומנויות מאוניברסיטת בר אילן

במבט לאחור, הפעם הראשונה ששמתי לב שסיטואציות חברתיות מאיימות עליי הייתה כשעברתי לחטיבת הביניים. פתאום בית ספר גדול, המון מורים ותלמידים, אנשים מסקרנים שהייתי יכול להתחבר אליהם ובנות שהייתי יכול להכיר

 

האפשרות שכל זה יקרה אפילו לא עלתה על דעתי, סבבו אותי המון אנשים שחוויתי אותם כלא נגישים. כשהייתי בוגר יותר הרגשתי שבאינטראקציה שלי עם אחרים אסור לי לטעות ואני חייב להרשים בכל מילה שיוצאת לי מהפה. נראיתי לאחרים שקט או "נחמד ומנומס" אבל לא באמת יכולתי להכיר ולהיפתח. מי ששמע אותי מנסה להרשים לא באמת שמע אותי, את מי שאני באמת, את הדברים שמענינים, שמרגשים או מעציבים אותי

 

לחשוף את רגשותיי, לחוות מבוכה או תחושת דחייה היו "סיכונים" שלא הייתי מוכן לקחת. לאורך השנים האחרונות עברתי דרך שבה התחלתי לחוות את עצמי אחרת, במיוחד לאחר השתתפות בקבוצות.

 

העבודה בקבוצה קרבה אותי לעצמי ועזרה לי להתקרב לאחרים. החוויה העוצמתית הזו הובילה אותי לתחום הטיפול ולהנחיית קבוצות.

 

 

אסתי מולר

מנחת קבוצות בשילוב אומנויות

בעבר עסקתי בהוראת חינוך מיוחד והוראה מתקנת. לאחר לימודי הנחיית קבוצות בשילוב אומנויות, בבר אילן, עברתי לעסוק בתחום, אותו אני אוהבת במיוחד. אנשים מעניינים אותי, וקבוצות מרתקות אותי. לראות תהליך הדרגתי של קבוצה, והתפתחות של הפרטים בה, זה סוג של קסם בעיניי.

את תחום החרדה החברתית, אני מכירה היטב, מחוויה אישית. גדלתי כילדה שקטה וביישנית במיוחד, עד כדי אילמות סלקטיבית. אירועים חברתיים גרמו לי למתח רב, ולרוב בחרתי לשתוק, כשהיו איתי בחדר יותר משלושה אנשים.

כיום אני מרגישה שהחרדה אינה מנהלת את חיי, ולהשתתפותי בקבוצה דינמית יש חלק גדול בכך.

אני מאמינה שלקבוצה כוח שמעצים את התהליך האישי שעובר היחיד בתוכה ומקווה, בהנחיה, לעזור למשתתפים לקבל את הכוח הזה.

 

דיאנה מורושק

 

מנחת קבוצות מוסמכת מאוניברסיטת ת"א, בעלת MA במדעי המוח וBA בפסיכולוגיה וביולוגיה מהאוניברסיטה העברית

 

קרן דרורי

קרן דרורי מנחה מנחות ופסיכותרפיסטית, מנחה קבוצות כבר כ15 שנה בארץ ובחו"ל. בוגרת ומאסטרית של Points of You – הכלים והשיטה. מנחת קבוצות בשיטה האינטגרטיבית הוליסטית דרך אומנות מטעם וינגייט.
מלמדת ומכשירה מנחות להנחיית קבוצות , קורסים וסדנאות. אישה רגישה מאוד ואמא לילד רגיש מאוד אשר לקחה את מתנת הרגישות ועשתה מזה מקצוע שהיא מאוד אוהבת.