עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

אודותינו

מים שקטים הינו מרכז הטיפול הקבוצתי הותיק בישראל הפונה לכל מי שמזדהה עם מאפיינים של חרדה חברתית ורגישות גבוהה. בארגון מנחים ומטפלים ותיקים ומנוסים בתחומם. כאן תוכלו למצוא מידע, תוכניות טיפול וקבוצות ייעודיות. יואב בן ישי, מייסד מים שקטים, הקים את הקבוצה הראשונה כבר ב-2006 והשאר היסטוריה.

ההיסטוריה שלנו

2006
הקמה
קבוצה ראשונה לעזרה עצמית

יואב בן ישי מייסד את מים שקטים ומקים עם חברים קבוצת תמיכה להתמודדות עם חרדה חברתית. ״חיפשתי מקום בו אוכל להתאמן ולחוות סיטואציות חברתיות ("חשיפות"), מקום בו אוכל לדבר, לומר שטויות ולהשתטות, מקום שבו אוכל להתיר את הרסן לזמן מה ולהיות יותר חופשי...״

2008
התרחבות לבני נוער
הקמת קבוצות לבני נוער

יואב, בשיתוף עם חבר מהקבוצה, מביאים מנחים שינחו את הקבוצה. בנוסף, הם מחליטים להקים קבוצות ייעודיות כדי לתת מענה גם לבני נוער שסובלים מחרדה חברתית.

2010
ההתפצלות
״מים שקטים״ לבוגרים ו-״רקפת״ לנוער

יואב ממשיך לפתח את מים שקטים כעמותה והחבר שהיה שותף להקמה ממשיך בנפרד להתמחות במתן מענה לבני נוער תחת ארגון ״רקפת״.

2011
אתר המידע עולה לאויר
אתר מים שקטים המשודרג עולה לאוויר

חברי עמותת מים שקטים ויואב במיוחד, מתחילים לכתוב ולאסוף תכנים רבים בנושא חרדה חברתית.

2020-2021
סגירת העמותה ופתיחת המכון
קפיצת מדרגה מקצועית

הפעילות של ״מים שקטים״ כעמותה מסתיימת, הקבוצות הקיימות עוברות לניהול עמותת ״רקפת״.

מים שקטים נפתחת מחדש כמרכז פרטי (עם אופי של עמותה) ולראשונה מנחים את הקבוצות מטפלים מוסמכים וההשתתפות בקבוצות חרדה חברתית מוגדרת כ-״טיפול״.

אודות הצוות

יואב בן ישי

מייסד

מנחה קבוצות. בוגר המכון הישראלי לפסיכותרפיה קבוצתית באמצעות בתיאטרון פלייבק (הנחיית קבוצות בתיאטרון פלייבק טיפולי). מנחה קבוצות בשילוב אמנויות (המכון להנחיית קבוצות בשילוב אמנויות  בחסות אקדמית של היחידה ללימודי המשך לעבודה סוציאלית – אוניברסיטת בר אילן). מטפל קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה (מכון וינגייט). מנכ"ל מים שקטים. בעל תואר שני בנוירוביכימיה. מהנדס תכנה. מקים מנהל ומנחה קבוצות משנת 2006.

כחלק מתהליך שינוי ארוך של התנהגות וצורת חשיבה הקמתי ב 2006 קבוצת תמיכה להתמודדות עם חרדה חברתית. חיפשתי מקום בו אוכל להתאמן ולחוות סיטואציות חברתיות ("חשיפות"), מקום בו אוכל לדבר, לומר שטויות ולהשתטות, מקום שבו אוכל להתיר את הרסן לזמן מה ולהיות יותר חופשי. בונוס מפתיע היה הפגישה וההכרות עם האנשים שהגיעו לקבוצה, שחלקם הפכו להיות חברים יקרים. מרבית חברי הקבוצה התגלו כאנשים רגישים, חכמים ועדינים, מצאתי את עצמי במעגל חברתי שהייתי גאה להיות חלק ממנו. במהלך השנים ובעזרת חברי הקבוצה הרכבנו עשרות תרגילים שמטרתם לאמן לאתגר ולחזק את השריר החברתי במישור האישי והקבוצתי. להמשך קריאה על הקמת הקבוצה לחצו כאן.

אני מאמין שקבוצה היא כלי מצויין שדרכו אפשר להשתנות ולהתפתח ושתפקידי כמנחה הוא לאפשר לכך לקרות. ללוות את משתתפי הקבוצה ולעזור להם לפתח אחד את השני.

ד״ר רועית דהן

מדריכה מקצועית

ד"ר לפילוסופיה ואנליטיקאית קבוצתית. מרצה ומדריכה, ראש התוכנית להנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים, יו"ר ועדת הוראה במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית ועמיתה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו. כתבה את הספר קאנט ופרויד על מקור החוק המוסרי, ואת הספר על חירות ואחריות, קאנט, היגל פרויד וסארטר, בהוצאת רסלינג.

דיאנה מורושק

מנחה ורכזת קבוצת הצעירים

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית (MSW), מוסמכת בהנחיית קבוצות מאוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר שני במדעי המוח (MSc) מהאוניברסיטה העברית.

האהבה והתשוקה שלי להנחיית קבוצות הגיעה דווקא מתוך קושי והימנעות מלדבר בקבוצה ולתפוס מקום. בכל פעם שהיה סבב שבו התבקשתי לשתף אפילו רק את השם שלי, הלב שלי היה דופק במהירות והחרדה היתה גוברת ככל שתורי התקרב.
התנסות קבוצתית מסוימת שבה הרגשתי בנוח גרמה לי להבין שיכול להיות מצב שאני בעצם גם יכולה להנות ממצבים כאלה והחלטתי להתנסות בכמה שיותר קבוצות ולהרחיב את החוויה והזיכרון החיובי שמקושר לזה.
מבחינתי להנחות קבוצה בנושא חרדה חברתית זה לעבוד על הדבר שהכי משמעותי בעיני כבני אדם – להרגיש חופשיים להביע את עצמנו באותנטיות מול אחרים ובכך ליצור קשרים קרובים ומשמעותיים.

נועם באומגרטן

מנחה ורכזת קבוצת טיפול לרגישות גבוהה

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית (MA) התמחות בתחום הבריאות וטיפול בחרדה ורגישות גבוהה. מטפלת רגשית בגישה אינטגרטיבית המשלבת גישות פסיכודינמיות וגישות הגל השלישי של ה-CBT (מיינדפולנס ו-ACTׂׂׂׂ) מנחת קבוצות מוסמכת בשילוב אומנויות. מתגוררת כרגע בחו"ל ומטפלת אונליין. מטפלת בנוער, מבוגרים ומדריכת הורים.

בעלת רגישות גבוהה בעצמי, מרגישה שתהליכי הלמידה והטיפול שעברתי בחיי עזרו לי לנהל את הרגישות שלי. אחד מגורמי החוסן שלי הוא האופן בו קיבלתי את הרגישות ולמדתי להפוך אותה למקור כוח.
בנוסף תמיד הייתי אדם חוקר וסקרן ולאורך השנים למדתי ותרגלתי כלים פרקטיים ויעילים להתמודדות עם חרדה ורגישות גבוהה. היום מעבירה את הידע והניסיון הלאה ומשלבת את ניסיוני האישי והמקצועי על מנת לעזור ולקדם אנשים בעלי רגישות גבוהה וחרדה.

קרן דרורי

מנחה ורכזת קבוצת תהליך לרגישות גבוהה

קרן דרורי מנחה מנחות ופסיכותרפיסטית, מנחה קבוצות כבר כ-15 שנה בארץ ובחו"ל. בוגרת ומאסטרית של Points of You – הכלים והשיטה. מנחת קבוצות בשיטה האינטגרטיבית הוליסטית דרך אומנות מטעם וינגייט.
מלמדת ומכשירה מנחות להנחיית קבוצות, קורסים וסדנאות. אישה רגישה מאוד ואמא לילד רגיש מאוד אשר לקחה את מתנת הרגישות ועשתה מזה מקצוע שהיא מאוד אוהבת.

אסתי מולר

מנחת קבוצות הבוגרים

מוסמכת בהנחיית קבוצות בשילוב אומנויות – אוניברסיטת בר אילן. בעבר עסקתי בהוראת חינוך מיוחד והוראה מתקנת. לאחר לימודי הנחיית קבוצות עברתי לעסוק בתחום, אותו אני אוהבת במיוחד. אנשים מעניינים אותי, וקבוצות מרתקות אותי. לראות תהליך הדרגתי של קבוצה, והתפתחות של הפרטים בה, זה סוג של קסם בעיניי.

את תחום החרדה החברתית, אני מכירה היטב, מחוויה אישית. גדלתי כילדה שקטה וביישנית במיוחד, עד כדי אילמות סלקטיבית. אירועים חברתיים גרמו לי למתח רב, ולרוב בחרתי לשתוק, כשהיו איתי בחדר יותר משלושה אנשים.

כיום אני מרגישה שהחרדה אינה מנהלת את חיי, ולהשתתפותי בקבוצה דינמית יש חלק גדול בכך.

אני מאמינה שלקבוצה כוח שמעצים את התהליך האישי שעובר היחיד בתוכה ומקווה, בהנחיה, לעזור למשתתפים לקבל את הכוח הזה.

לירון הראל

מנחה ורכז קבוצות הבוגרים

מנחה קבוצות בנושא יחסים בין אישיים. בעל תואר שני (MSW) בעבודה סוציאלית, BA בפסיכולוגיה וניהול, מוסמך כמנחה קבוצות בשילוב אומנויות מאוניברסיטת בר אילן. כיום מרכז את הפעילות של מים שקטים.

במבט לאחור, הפעם הראשונה ששמתי לב שסיטואציות חברתיות מאיימות עליי הייתה כשעברתי לחטיבת הביניים. פתאום בית ספר גדול, המון מורים ותלמידים, אנשים מסקרנים שהייתי יכול להתחבר אליהם ובנות שהייתי יכול להכיר – האפשרות שכל זה יקרה אפילו לא עלתה על דעתי, סבבו אותי המון אנשים שחוויתי אותם כלא נגישים. כשהייתי בוגר יותר הרגשתי שבאינטראקציה שלי עם אחרים אסור לי לטעות ואני חייב להרשים בכל מילה שיוצאת לי מהפה. נראיתי לאחרים שקט או "נחמד ומנומס" אבל לא באמת יכולתי להכיר ולהיפתח. מי ששמע אותי מנסה להרשים לא באמת שמע אותי, את מי שאני באמת, את הדברים שמענינים, שמרגשים או מעציבים אותי. לחשוף את רגשותיי, לחוות מבוכה או תחושת דחייה היו "סיכונים" שלא הייתי מוכן לקחת. לאורך השנים האחרונות עברתי דרך שבה התחלתי לחוות את עצמי אחרת, במיוחד לאחר השתתפות בקבוצות. העבודה בקבוצה קרבה אותי לעצמי ועזרה לי להתקרב לאחרים. החוויה העוצמתית הזו הובילה אותי לתחום הטיפול ולהנחיית קבוצות.

ליצירת קשר

ובדיקת התאמה לקבוצה

* למי שפונה עבור אדם אחר, למי שמקבל תמיכה מביטוח לאומי על רקע נפשי ולבעלי לקות תקשורת (ASD) אנא לחצו כאן לעוד אפשרויות >>