חרדה ודיכאון – מפגשי תמיכה חודשיים | קבוצת תמיכה חרדה ודיכאון

קבוצת תמיכה חרדה ודיכאון

 

 

קבוצת תמיכה – חרדה ודיכאון – מפגשים חודשיים

 

 

מפגשי תמיכה בהנחיה מקצועית לכל מי שסובל מחרדה או דיכאון.

 

לפעמים אנחנו מרגישים לבד. זקוקים לנפש אחות שתבין אותנו, מישהו שלא יסתכל מלמעלה אלא יהיה איתנו יחד במים הסוערים.

 

העולם המודרני אמנם נתן לנו חופש אבל השאיר אותנו בודדים באותם הרגעים בהם אנחנו זקוקים יותר מכל לכוחה של קהילה תומכת.

הקרובים אלינו גם אם רצונם טוב, לפעמים מותשים ומתקשים להכיל את הכאב הנפשי שלנו. לפעמים הם לא מבינים, לפעמים הם לא רוצים להבין. לפעמים הם לא מסוגלים להבין. הכאב שלנו הוא בלתי נראה אז מבקשים מאיתנו ״לצאת מזה״ או שחושבים שאנחנו עצלנים. אומרים לנו שלא כיף איתנו. לפעמים אנחנו חושבים שהם צודקים. אנחנו לא רוצים להתלונן, אז בסוף אנחנו שותקים. לא רוצים להעיק. אבל עדיין אנחנו צריכים לדבר, צריכים לשתף. מתקשים להישאר לבד עם הכאב.

 

לשם כך נולדה הקבוצה. מרחב של קבלה והבנה. מקום שבו נוכל להרים ראש , לסייע אחד לשני ולדבר ולחלוק. יותר מכל פשוט להיות ביחד עם אנשים שמבינים מה עובר עלינו.

 

לקבוצה יתרונות נוספים: כאשר אנחנו לבד, קשה לנו להתפתח, קשה לנו להשתנות. אנחנו חוזרים שוב ושוב על אותם רעיונות. אותן מילים שלא הובילו אותנו לשום מקום חדש. לעומת זאת, אנשים אחרים יכולים להפרות אותנו ולתת לנו פרספקטיבות חדשות. אנשים אחרים יכולים לדחוף אותנו לשינוי בצורה שבה אנחנו רואים את העולם ובדברים שאנחנו עושים בעולם. לפעמים עצם השיחה על רעיון שהיה לנו בראש עושה אותו ממשי יותר. אם חלמתם ללמוד משהו, לפתוח עסק, להתחיל עם השכנה, לחפש עבודה חדשהֿ זה קל יותר – זה אפשרי יותר אם דיברתם על כך. השיחה עם אחרים מקדמת את הרעיון צעד אחד נוסף אל העולם האמיתי ומפחיתה את הפחדים שיש לנו לממש אותו.

 

 

מה במפגש?

 

 

ניפגש, נשוחח, נעלה סיפורים ונשתף אודות אירועים, מערכות יחסים ודרכי התמודדות.

בעיקר נהיה שם אחד עבור השני כדי לתמוך ולגדול ביחד.

 

 

למי המפגשים מתאימים?

 

 

לכל מי שעובר תקופה קשה. למי שחווה או חווה חרדה או דיכאון. מי שמוכן ורוצה לשתף ולספר על עצמו אבל גם רוצה ומסוגל לשמוע ולתת מעצמו לאחרים.

 

 

למי המפגשים אינם מתאימים?

 

 

המפגשים אינם מתאימים למי שמאובחן עם בעיות כגון סכיזופרניה, אלימות, מצב נפשי סוער במיוחד, אובדנות פעילה, על הספקטרום האוטיסטי או כל בעיה שתקשה להכיל לשמוע ולהקשיב לחברים אחרים בקבוצה.

 

 

איפה נרשמים לפגישות?

 

 

אנחנו אוספים מתעניינים בפגישות לקבוצת הווצאפ שלנו ומודיעים על מפגשים בקבוצה. הקבוצה היא קבוצה שקטה – הודעות על פגישות בלבד מטעם מנהל הקבוצה. רוצים לקבל תזכורות בווצאפ אודות מפגשים עתידיים? הרשמו לקבוצת הווצאפ השקטה שלנו בקישור הבא:

חרדה ודיכאון – הודעות על מפגשים חודשיים בווצאפ

 

איך מצטרפים לפגישה הקרובה? איפה נרשמים?

 

 

ניתן להירשם למפגש הקרוב בקישור הבא:

הקישור כולל פרטים מדויקים על מועד הפגישה, מיקומה, מנחה הקבוצה, יצירת קשר טלפוני ותשלום לשמירת מקום בפגישה

 

https://app.icount.co.il/m/abc11

 

 

נשמע לי מעניין אבל יש לי עוד מספר שאלות – יש מישהו שאוכל לדבר איתו?

 

תוכלו להשאיר פניה בעמוד צור קשר שלנו. ציינו בהערות שאתם מתעניינים במפגשי קבוצת חרדה ודיכאון ונשמח לחזור אליכם ולענות על כל שאלה

 

 

היכן מתקיימים המפגשים?

 

 

המפגשים מתקיימים באזור תל אביב

 

 

מי מנחה את המפגש?

 

 

המפגש בהנחיית יואב בן ישי מנחה קבוצות, בוגר המכון הישראלי לפסיכותרפיה קבוצתית באמצעות בתיאטרון פלייבק (הנחיית קבוצות בתיאטרון פלייבק טיפולי). מנחה קבוצות בשילוב אמנויות (המכון להנחיית קבוצות בשילוב אמנויות בחסות אקדמית של היחידה ללימודי המשך לעבודה סוציאלית – אוניברסיטת בר אילן). ומטפל קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה (מכון וינגייט).

 

 

מה מספר המשתתפים בקבוצה?

 

 

בכל מפגש משתתפים עד 10 חברים לכל היותר

 

 

האם זה טיפול?

 

קבוצת תמיכה אינה טיפול ואינה תחליף לטיפול נפשי. קשיים נפשיים, דיכאון וחרדה הם חלק מהחוויה האנושית וקהילה תומכת היא דרך התמודדות שיכולה לסייע לעזור לצלוח את מהמורות החיים. לפעמים חברים ומשפחה לא מסוגלים להבין או מתקשים להכיל אדם בתקופתו הקשה. מטפלים לפעמים נותרים מרוחקים ולא מאפשרים את הקרבה האנושית שאנחנו זקוקים לה בזמנים כאלה. העולם המודרני הותיר אותנו ללא תמיכה רגשית – ללא קהילה. חופשיים אבל לנפשנו. קבוצת תמיכה מנסה למלא את החוסר הזה. פגישה בין שווים. דיבור כנה. מתן אוזן קשבת ולב פתוח אחד לשני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.