רשימת תכניות טיפול עצמי בחרדה חברתית

להלן רשימת תוכניות מומלצות לטיפול בחרדה חברתית בעצמכם:

 

להתגבר על ביישנות וחרדה חברתית – תכנית טיפול עצמי

 

התכנית לטיפול עצמי בחרדה חברתית של המרכז להתערבויות קליניות (CCI)

המרכז האוסטרלי להתערבויות פיתח תכנית לטיפול עצמי מבוססת CBT להתגברות על חרדה חברתית. התכנית היא קצרה ויעילה וכוללת 12 פרקים לעבודה עצמית. בפרקים תלמדו מהי חרדה חברתית, טכניקות להפחתת חרדה. שיטות קוגניטיביות לזיהוי ושינוי מחשבות שליליות המייצרות חרדה. שיטות לזיהוי ושינוי אמונות יסוד העומדות בבסיס החרדה. בניית תכניות חשיפה בצורה יעילה וכיצד לשמר את ההישגים שהושגו באמצעות התכנית.

בעמותת מים שקטים התחלנו בתהליך של תרגום החומר מאנגלית לעברית בהסכמת המרכז להתערבויות קליניות ותוכלו וכעת תוכלו  ליהנות מהחומר המתורגם כאן אצלנו באתר. אנחנו עדיין בתהליכי תרגום של החומר וכעת זמינים בעברית רק חלקים מתוך התוכנית. חומר שלא תורגם תוכל להוריד ישירות מהאתר האוסטרלי. כמו כן במידה ואתם דוברי אנגלית או יודעים אנגלית ברמה גבוהה נשמח להיעזר בכם לפרוייקט התרגום

להתגבר על ביישנות וחרדה חברתית – תכנית טיפול עצמי של המרכז האוסטרלי להתערבויות קליניות

 

כיצד להתגבר על הערכה עצמית נמוכה – תכנית לשיפור הערכה עצמית

 

התכנית לחיזוק ושיפור הערכה עצמית של המרכז להתערבויות קליניות (CCI)

המרכז האוסטרלי להתערבויות פיתח תכנית להתגברות על הערכה עצמית נמוכה. התכנית היא קצרה ויעילה וכוללת 9 פרקים לעבודה עצמית. בפרקים תלמדו מהי הערכה עצמית נמוכה כיצד היא מתפתחת ואיך לפתור את הבעיה.

בעמותת מים שקטים התחלנו בתהליך של תרגום החומר מאנגלית לעברית בהסכמת המרכז להתערבויות קליניות. כעת תוכלו  ליהנות מהחומר המתורגם כאן אצלנו באתר. אנחנו עדיין בתהליכי תרגום של החומר וכעת זמינים בעברית רק חלקים מתוך התוכנית. חומר שלא תורגם תוכל להוריד ישירות מהאתר האוסטרלי. כמו כן במידה ואתם דוברי אנגלית או יודעים אנגלית ברמה גבוהה נשמח להיעזר בכם לפרוייקט התרגום

להתגבר על הערכה עצמית נמוכה – תכנית טיפול עצמי של המרכז האוסטרלי להתערבויות קליניות

 

כיצד לפתח חמלה עצמית

 

אנשים הסובלים מחרדה חברתית לעתים קרובות הם בעליה ביקורת עצמית גבוהה. חמלה עצמית היא ההיפך מביקורת עצמית וקשורות ליכולת שלנו להביט על עצמנו בעין אוהדת ומבינה. חמלה עצמית מפחית ביקורת עצמית ונוגדת דימוי עצמי שלילי ולפיכך פיתוח חמלה עצמית היא כלי חשוב ביכולת שלנו להתגבר על חרדה חברתית (ובכלל להרגיש טוב יותר ולהפחית תחושות שליליות כמו דיכאון כעס וחרדה)

המרכז להתערבויות קליניות פיתח תוכנית לפיתוח חמלה עצמית ואנו תרגמנו עבורכם חלקים מתוכו.

תכנית לפיתוח חמלה עצמית

 

איך להתגבר על דאגה מתח ומחשבות שליליות – הפרעת חרדה כללית

 

אם אתם לחוצים ומתוחים רוב הזמן – אתם דואגים לגבי מגוון נושאים ומתקשים להירגע ייתכן שאתם סובלים מהפרעת חרדה כללית. 

להתגבר על דאגה מתח ומחשבות שליליות – הפרעת חרדה כללית

 

 

הרואה ואינו נראה – מדריך מעשי להתמודדות עם ביישנות – מאת גילי רוזן כץ

 

בספרו משלב גילי רוזן כץ מקרים מהקליניקה  בהם טיפל ואת הדרך האנושית והמשמעותית  בה סייע לאנשים ביישנים להצליח ולחולל שינויים ביחסיהם הבינאישיים : ילדה שחוותה חרם, צעיר שמתקשה מול אם ובת זוג שתלטניים, תלמיד שרוצה לצאת לטיול שנתי, צעיר שחיי המין שלו הם אוננות בעוד יחסי המין עם בת זוג משמימים.

בספר הכתוב בגובה העיניים , בפשטות, בחום ברגישות ובתבונה פרקטית תמצאו שלל טכניקות וטיפים להתמודדות עצמית יעילה בכדי לצמוח ולהרגיש טוב יותר עם עצמכם ובחברת האנשים .

גילי רוזן כץ (M.S.W) הוא מטפל התנהגותי קוגניטיבי  בעל ניסיון עשיר בטיפול בצעירים, בני נוער  ובמבוגרים, כמו גם בהדרכת הורים . מנחה סדנאות לשליטה עצמית, מנחה צוותים חינוכיים וטיפוליים, מנחה ומלווה מפקדים בצה"ל.

 

הרואה ואינו נראה – מדריך מעשי להתמודדות עם ביישנות

 

 

להתגבר על חרדה חברתית צעד אחר צעד

 

תכנית עזרה עצמית לטיפול בחרדה חברתית  של ד"ר ריצ'רדס באתר המידע של עמותת מים שקטים. תכנית מבוססת קבצי אודיו להורדה ושמיעה. התכנית כוללת דפי עזר שתרגמנו לעברית עבורכם

להתגבר על חרדה חברתית צעד אחר צעד – קלטות אודיו לעזרה עצמית

 

איך הביישן למד

 

איך הביישן למד – אם אתם מעוניינים להתגבר על חרדה חברתית בעצמכם באמצעות ספר – הספר איך הביישן למד צריך להיות הבחירה הראשונה שלכם. הספר נכתב במקור בעברית על ידי דמויות בכירות בעולם הטיפול בארץ וספציפית בנושא של חרדה חברתית. הספר מבוסס על שיטת טיפול קוגניטיבית התנהגותית הוא רחב ומעמיק וכולל טכניקות רבות. אם אתם מוכנים למסע יחסית ארוך אבל יסודי קנו את הספר ועברו פרק פרק. מלאו בדייקנות אחר ההוראות ואל תנסו לקפוץ או לקצר תהליכים. להתרשמות תוכלו לעיין בשני פרקים מהספר כאן אצלנו באתר:

חרדה חברתית – מפתח להבנתה

החרדה החברתית שלי ממעוף הציפור

 

למות מבושה

 

פרקים מתוך הספר – "למות מבושה – התמודדות עם חרדה חברתית"

 

 

ביישנות ואיך להתגבר עליה

 

פרקים מתוך ספרו של פיליפ מרמרוס – ביישנות ואיך להתגבר עליה – המדריך מיועד ראש ובראשונה לגברים — לגבר הביישן, המרגיש מבוכה ומתח בכל הקשור לנשים, ובייחוד לנשים מושכות, עד כדי כך שנראה לו שמשהו אינו כשורה אצלו. אולם גם לנשים עשוי הספר להביא תועלת, ובעצם לכל אדם. לשם נוחות, ורק לשם נוחות, הפניות לקוראים הן במין זכר.

את הספר כתב פיליפ מרמרוס עובד סוציאלי מוסמך, חבר באיט"ה (האיגוד הישראלי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי)

ביישנות ואיך להתגבר עליה

 

להתגבר על ביישנות

 

להתגבר על ביישנות

 

תכנית מקוונת לטיפול בחרדה חברתית של אוניברסיטת חיפה

 

לפרטים: טיפול אינטרנטי בחרדה חברתית של אוניברסיטת חיפה