שאלות ותשובות

קבוצות מים שקטים

 

איזה סוג של אנשים אפגוש בקבוצה?

המשותף לכל מי שמגיע לקבוצה היא התחושה שביישנות או חרדה חברתית עוצרת אותם בסיטואציות חברתיות, והיו רוצים לחוש יותר בנוח במפגשים של קבוצות, בסיטואציות של אחד על אחד, ולסגל לעצמם התנהגות ספונטנית יותר בחברה. מסיבה זו א אחרת מדובר ב’חברה שהם אינטליגנטים ורגישים יותר מהממוצע

איך מצטרפים לקבוצה?

עוברים לדף יצירת קשר ממלאים אותו ושולחים – אנחנו נחזור אליכם. בדף מפורטים גם פרטי התקשרות בטלפון או במייל – אם תעדיפו ליצור קשר כך.
אחר שיחת טלפון ראשונית נערוך פגישת היכרות, בה נוכל להכיר אחד את השני ויימסרו פרטים נוספים על הקבוצה. פגישת ההיכרות אינה כרוכה בתשלום.

לאחר פגישת ההכרות תוכלו להצטרף בתחילת בחודש הקלנדרי העוקב. שימו לב שלפעמים הקבוצות מלאות ואז תתכן תקופת המתנה עד שיתפנה מקום בקבוצה.

האם אוכל לבוא לפגישת התרשמות כדי לבדוק האם הקבוצה מתאימה לי?

לצערינו אנחנו לא יכולים לאפשר פגישת התרשמות ממספר סיבות: סיבה אחת היא שחברי הקבוצה הקיימים מספרים חושפים ומשתפים חומרים אישיים ופרטיים – החומרים האלו מיועדים לאוזניהם של מי שמחוייב לקבוצה ומוכן להשתתף בתהליך ולא רק לצפות בו מהצד. סיבה שניה היא שלטעמינו קשה להתרשם ולהבין את הדרך שבה קבוצה פועלת מתוך מפגש בודד. יחד עם זאת מתוך הבנה לרצון הפונים להבין למה הם מצטרפים אנחנו מקיימים פגישת הכרות עם המנחים לפני ההצטרפות – מנסיוננו פגישה זו מספיקה על מנת להבין האם הקבוצה מתאימה או לא.

מה המחיר של השתתפות בקבוצה?

עלות השתתפות בקבוצה מפורט בדף המידע של הקבוצות. המחיר הוא חודשי. והפגישות בקבוצה הן שבועיות. בחודש יהיו בין ארבע לחמש פגישות. בחודשים של חגים בהן לא נוכל לקיים ארבעה פגישות המחיר ישקף את מספר הפגישות באותו החודש.

האם אוכל להצטרף גם לאחר שהקבוצה נפתחה?

כן. הקבוצה פועלת במתכונת של קבוצת “רכבת”. אפשר להצטרף מתי שרוצים, ויש תנועה מתמדת כל הזמן של אנשים, פנימה והחוצה.

איך אוכל לדעת אם אני סובל מחרדה חברתית?

הסימפטומים האופייניים של חרדה חברתית הם תחושה של אי נוחות במחיצת אנשים, פחד מביקורת ומלעג, ביישנות, ביקורת עצמית מוגזמת והימנעות ממצבים חברתיים. כדי לדעת אם ייתכן שאתה סובל מחרדה חברתית, ואם כן, אז באיזו מידה, בחן את עצמך באמצעות שאלון לייבוביץ וגלה.

האם הקבוצה מוגבלת בזמן?

לא. לא מדובר בסדנא. הקבוצה היא קבוצה לטווח ארוך והכוונה היא לעבור תהליך של שינוי ולא רק “ללמוד כלים”.

בכמה מפגשים מדובר?

קבוצות מים שקטים הן קבוצות רכבת – המטרה היא להיכנס לתהליך של יצירת קשרים ולמידה הדדית בקבוצה – הדברים האלה אורכים זמן – רוב החברים שוהים בקבוצה כשנה. אם ידוע לכם מראש שלא תוכלו להצטרף לתקופה ארוכה יותר משלושה חדשים אין טעם להצטרף לקבוצה. יחד עם זאת התשלום הוא חודשי ואינכם מתחייבים כלכלית לתקופה ארוכה יותרמחודש. למי שמעדיף סדנה קצרה אנחנו מקיימים סדנה התנהגותית קוגניטיבית המוגבלת במספר הפגישות – בקבוצה זו הדגש הוא יותר על למידת כלים ופחות על ההתנסות

 כמה זמן יקח עד שאתחיל להרגיש בשינוי?

מטרה אחת היא היא להרגיש נוח ומשוחרר יותר בסיטואציות חברתיות. מטרה שניה היא התפתחות וצמיחה אישית. השאלה הזו בדרך כלל מתייחסת למטרה הראשונה: להרגיש נוח ומשוחרר יותר בקבוצה. קבוצת מים שקטים מאפשרת לחבריה להתמודד עם מגוון סיטואציות מעוררות מתח וחרדה: הופעה מול קהל, שיתוף ברגשות והבעת דיעה בקבוצה. ככל שתשתמשו יותר במה שיש לקבוצה להציע – ככל שתשתתפו יותר במשימות בקבוצה תהליך השינוי יהיה אפקטיבי ומהיר יותר. תמצאו את עצמכם מתבטאים בקלות רבה יותר וביותר מצבים. עבור מי שנמצל את מה שיש לקבוצה להציע ניתן יהיה לחוש בשינוי לאחר סדר גודל של מספר חודשים – לפתע תרגישו שאתם פחות חסומים ופחות עצורים. עם זאת, אין לצפות לשינוי של 180 מעלות. נדיר שאנשים משנים את אופיים וחלק ממטרת הקבוצה היא ללמוד לאהוב את עצמנו כפי שאנחנו ולהפסיק לבקר את עצמנו ולדרוש מעצמנו לעמוד בסטנדרטים חברתיים שלמעשה אינם נדרשים מאיתנו. לגבי המטרה השניה: התפתחות וצמיחה אישית – זוהי מטרה מתמשכת – קבוצה תמיד תוכל לעזור לכם לזהות מטרות אישיות בחייכם, להתקדם לעברן ולממש אותן.

האם יכריחו אותי לעשות דברים שאני לא מעוניין לעשות?

לא! שום דבר בקבוצה לא נעשה בלחץ. כל אחד עושה מה שהוא מסוגל. אם קשה לך במפגשים הראשונים לעלות, לדבר ולהשתתף, אתה מוזמן בהחלט לקחת את הזמן ולהתבונן. נכבד את החלטתך ונבין אותה. יחד עם זאת, כל הרעיון הוא כן להשתתף, להתגבר על פחדים, להתנסות וליהנות. אנחנו כן מצפים מהמשתתפים לרצון ומוטיבציה להתעמת עם פחדיהם.

חלק מהמצטרפים לקבוצה מבקשים ומצפים להזמנה מהמנחים שתעזור להם להצטרף ולהשתתף, חלק מעדיפים לעשות זאת בזמנם. חברים בקבוצה מוזמנים לשתף את המנחים בהעדפתם.

מה ייצא לי מזה כבר?

המטרה היא לגרום לך להרגיש נוח וחופשי יותר בסיטואציות חברתיות. אם תתמיד להגיע לקבוצה ולהשתתף בתרגילים, תיווכח שבכל פעם קצת יותר קל לך בפגישות ובתרגילים. נוסף על כך, ייפתחו בפנייך הרבה עולמות: עולם של תיאטרון ושל תנועה, של משחקי חברה ושל בדיחות ושל הווי משותף.

האם זה עובד? תוך כמה זמן ארגיש בשינוי?

הרבה אנשים נכנסים לקבוצה עם השאלות האלו. התשובה הקצרה היא כן – זה עובד. אבל כמו תמיד יש אבל. זה עובד אבל רק במידה ותתמיד להגיע, במידה ותתמיד ולהשתתף בתרגילים, ובמידה ותיקח את מה שלמדת וחווית בקבוצה גם לחיים בחוץ. ניתן לצפות שתוך תקופה של חצי שנה תראה שינוי משמעותי בצורה שאתה מתנהג וחש בסיטואציות חברתיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *