קבוצת רגישות גבוהה

אנשים רגישים מאוד

 

להצטרפות ופרטים אודות קבוצת רגישות גבוהה צרו קשר באמצעות הטופס למטה

 

 

מהי קבוצת רגישות גבוהה

 

קבוצת רגישות גבוהה מיועדת לכל מי שמעוניין לצמוח במסגרת קבוצתית. לכל מי שרואה בעצמו אדם רגיש ומעוניין במקום בו יוכל יוכל להביע את רגשותיו ומקום בו הרגשות ועוצמתם יזכו להערכה ואהדה. אחת מחברות הקבוצה תיארה את הקבוצה כקבוצת תמיכה לחיים.

 

חברי הקבוצה מתאפיינים בצורך למערכות יחסים קרובות ומשמעותיות ומתקשים להסתפק בשיחות חולין עקרות. הם מיחסים חשיבות לביטוי עצמי יצירתי ורגשי וחשוב להם לחיות חיים בעלי ערך ומשמעות.

 

הקבוצה היא מקום בו החברים יכולים לעבד קונפליקטים ביחסים בין אישיים ולהיעזר בחכמה הקבוצתית על מנת ללמוד ולבחור תגובות מתאימות.

 

בני אדם הם חיה חברתית. הרווחה הנפשית שלנו, האושר שלנו ושלוות הנפש תלויים במידה רבה ביחסים שלנו עם אחרים. כאשר היחסים מתקלקלים אנחנו מרגישים אומללים דחויים כועסים ולא מסופקים. לא תמיד אנחנו מבינים מדוע היחסים שלנו עם אחרים "לא עובדים", בדרך כלל אנחנו שבויים באותה צורת חשיבה ואותן התנהגויות שהביאו אותנו למצבנו הנוכחי.

.

קבוצת רגישות גבוהה היא קבוצת יחסים בין אישיים שמטרתה לשבור הרגלים ישנים, להגיע לתובנות חדשות, לקבל תמיכה והבנה ולפתח דרכי תקשורת יעילות יותר: איך אחרים באמת רואים אותי. איך אחרים מבינים את מה שאני עושה? מה יש בי או מה אני עושה שמונע ממני לייצר זוגיות או אינטימיות או קרבה. איך זה שאנשים לא מבינים אותי ומה אני צריך. מה אני יכול לעשות אחרת? בקבוצה תוכלו סוף סוף להשתנות כך שתוכלו לזכות בחיים להם אתם ראויים.

.

רוב הקבוצות שאנחנו שייכים אליהן בחיי היום יום שלנו רוויות קונפליקטים ותחרות. אנחנו נמצאים במגע עם אנשים שיש לנו היסטוריה איתם, כעסים, צרכים שלא סופקו ואנחנו נקלעים שוב ושוב לאותם דפוסים מוכרים לנו – אנחנו נתקעים בהם ולא יודעים כיצד לשנות אותם. קבוצת יחסים בין אישיים היא הזדמנות להתחיל מחדש – להתחיל נקי ועם עיניים פקוחות – עם חבורת אנשים שמחויבת לתמוך בכם אך גם לומר לכם את האמת – להאיר את עיניכם במקומות שאתם נופלים בהם ולהושיט לכם יד במקומות הכואבים. להיעזר בכוחות שלכם וללמוד מהחוכמה שלכם.

 

הקבוצה היא מקום בו נוכל לעבד את סיפור חיינו, לקבל אוזן קשבת וללמוד כיצד לנתב את הייחודיות שלנו למקום בונה – זוהי קבוצת רגישות גבוהה.

 

במסגרת הקבוצה נוכל לספר ולשתף אודות האירועים והיחסים המשמעותיים בחיינו ונזכה לאוזן קשבת ומבינה מאנשים דומים. השיחה בקבוצה היא עמוקה ואינטימית. נפתח נייצר ונעמיק קשרים אחד עם השני ונעזר איש ברעהו על מנת לפתח תובנות חדשות על עצמנו ועל העולם. נכיר ונפתח מודעות לצורות ההתנהגות שלנו ונתרגל צורות תקשורות טובות ויעילות יותר עבורינו. נשתמש בכלים יצירתיים ורגשיים על מנת להביע את עצמנו.

 

החוויה בקבוצה היא חוויה מעשירה ומשמעותית והזדמנות להשתמש בכלים שניתנו לנו כאנשים רגישים: היכולת האמפתית המוגברת, היצירתיות ותשומת הלב לפרטים. הקבוצה גם היא מקום בו נוכל לחוש קרבה והבנה

 

 

 

יתרונות הקבוצה:

 

 • הרחבה והעמקה של צורות תקשורת בין אישיות
 • הפחתת ביקורת עצמית
 • קבלת אוזן קשבת והבנה
 • עיבוד כעסים ותחושות של חוסר צדק
 • פיתוח יכולת ביטוי אותנטי
 • ספונטניות
 • אימוץ של תובנות חדשות לגבי עצמנו והעולם

 

 

להצטרפות, פרטים נוספים וקביעת פגישת הכרות צרו קשר:

  שם:

  משפחה:

  מייל:

  טלפון:

  נושא:

  קבוצת רגישות גבוהה - אונליין

  תוכן ההודעה:

  מין

  גיל

  אזור מגורים
  לדוגמה: מרכז, חיפה, קריות, ירושלים...

  אני מסכים לקבל מיילים

  כן

   

   

  מה עושים בקבוצת רגישות גבוהה?

   

  קבוצת רגישות גבוהה מבוססת על עקרונות של קבוצת תקשורת בין אישית

   

  בקבוצת תקשורת בין אישית חברי הקבוצה מסכימים ביניהם להוריד מסכות ולתת אחד לשני להכיר איש את רעהו לעומק. הקבוצה מטבעה משחזרת התנהגויות רגשות ודפוסי תקשורת אבל המוכנות של החברים לכנות, חשיפה ופידבק הדדי מאפשרת לחבריה לזהות ולשנות דפוסים לא יעילים, להתנסות בדרכי תקשורת חדשות ולעדכן צורות חשיבה. מתוך כך נוצר תהליך של צמיחה והשתנות.

  לקבוצת תקשורת בין אישית ערכים טיפוליים אולם בניגוד לטיפול פרטני היחסים בין המנחה לשאר הקבוצה אינם היררכיים כמו ביחסים בין מטפל למטופל – המנחה אינו מחזיק את כל הידע אלא שומר לעצמו את התפקיד של מי שמאפשר את השיחה הפתוחה והכנה. הלמידה וההתפתחות מבוססות על התרומה של המשתתפים אחד לשני והמנחה פועל כמנצח על תזמורת.

  כבני אדם תמיד יש לנו חלקים בהתנהגות ובחשיבה שלנו שאנו עיוורים עליהם ולצורה שהם משפיעים על אחרים. אדם לבדו נידון לחשוב את אותן המחשבות שוב ושוב ולחזור על אותן צורות התנהגות לנצח. תפקיד הקבוצה להאיר לנו את אותם החלקים שאנו עיוורים להם. הקבוצה היא מיקרוקוסמוס של העולם החיצוני – בתוכה אנחזו נשחזרים התנהגויות ומחשבות – אבל כאן נוכל ללמוד ולהכיר את החלקים שאנחנו עיוורים להם בסיוע חברי הקבוצה ומכאן נוכל להשתנות

  הקבוצה היא מעבדה חברתית – בקבוצה נוכל לנסות בזהירות ועדינות צורות התנהגות חדשות ולסגל אותן לעצמנו – הזהירים יוכלו לנסות להעז ולהתעמת עם האחרים. האימפולסיביים יוכלו ללמוד כיצד לנהל קונפליקטים במחשבה

   

  מעבר לכלי העיקרי של קבוצת יחסים בין אישיים לעתים נשתמש באלמנטים של תיאטרון פלייבק טיפולי שעברו התאמה לקבוצת זום אונליין

   

  איפה ומתי?

   

  קבוצת ימי ראשון – קבוצת אונליין (זום)

  שעות: 19:00-20:30

  עלות: 420 שקלים לחודש

  מנחים: יואב ויפתח

  מקום המפגש: מפגשים אונליין באפליקציית זום

   

  שימו לב! קבוצת רגישות גבוהה זמינה כרגע רק בזום/און ליין. קבוצה הפרונטלית אינה פעילה כרגע  – אבל אולי תעניין אתכם קבוצת לב הסיפור שדומה מאוד בתכנים ובאופיה

   

  אודות מנחי הקבוצה

   

  קרן דרורי – קרן דרורי מנחה מנחות ופסיכותרפיסטית, מנחה קבוצות כבר כ15 שנה בארץ ובחו"ל. בוגרת ומאסטרית של Points of You – הכלים והשיטה. מנחת קבוצות בשיטה האינטגרטיבית הוליסטית דרך אומנות מטעם וינגייט.

  מלמדת ומכשירה מנחות להנחיית קבוצות , קורסים וסדנאות. אישה רגישה מאוד ואמא לילד רגיש מאוד אשר לקחה את מתנת הרגישות ועשתה מזה מקצוע שהיא מאוד אוהבת.

   

   

   

  למי הקבוצה אינה מתאימה

   

  קבוצה יכולה לעורר תגובות רגשיות עזות. בכלים שאנחנו משתמשים בקבוצה ישנם אלמנטים טיפוליים אך הקבוצה אינה קבוצת טיפולית ואינה תחליף לטיפול. הקבוצה אינה מתאימה לסובלים מבעיות נפשיות כמו סכיזופרניה, דו קוטביות, אישיות גבולית ונטיה לאובדנות. הקבוצה גם אינה מתאימה למי שנמצא על הרצף האוטיסטי. לאור פניות מטעם האוכלוסיות הנזכרות ועל מנת למנוע אי נעימות אנחנו מבקשים להבהיר שהקבוצה מיועדת לאנשים נורמטיביים ומתפקדים שמזהים בעצמם רגישות גבוהה ומעוניינים לצמוח ולהעשיר את עולמם באמצעות האחר.

   

  מהי רגישות גבוהה

   

  רגישות גבוהה היא תכונה המאפיינת על פי מחקרים בין 15 ל לאנשים רגישים תגובתיות גדולה יותר רגשית ותחושתית.

  אנשים רגישים מאוד חווים את העולם בעוצמה גבוהה יותר מאחרים. כאנשים רגישים אנחנו מיחסים חשיבות גבוהה יותר לאירועים שאחרים עלולים אפילו לא לשים אליהם לב. אנחנו יכולים להזדהות בקלות עם כאבים ומצוקה של אחרים ומצד שני להיות קשים עם עצמנו. אנחנו חשופים יותר לתחושות של כעס, חוסר צדק ודחייה אך באותה מידה ליהנות להעריך ולהתרגש יותר מקשרים משמעותיים.

   

  לקריאה נוספת אודות אנשים רגישים מאוד:

  אנשים רגישים מאוד.

  מתלבטים האם אתם אנשים רגישים מאוד – אולי השאלון הבא יעזור לכם: שאלון אנשים רגישים – האם אני אדם רגיש מאוד