רגישות גבוהה – קבוצה לאנשים רגישים מאוד

אנשים רגישים מאוד

 

 

קבוצת רגישות גבוהה היא קבוצת תקשורת בין אישית בשילוב תיאטרון פלייבק המיועדת אנשים רגישים מאוד

 

הצרכים הנפשיים של אדם רגיש הם שונים:

 

אדם רגיש זקוק למקום בו יוכל להביע את רגשותיו ומקום בו הרגשות ועוצמתם יזכו להערכה ואהדה.

אנחנו זקוקים למערכות יחסים קרובות ומשמעותיות. קשה לנו להסתפק בשיחות חולין שמשעממות אותנו ואנחנו מעונינים בתקשורת משמעותית ואינטימית

בשל התגובתיות הרגשית העזה קשה לנו לנהל קונפליקטים עם הקרובים לנו. אנחנו לא רוצים לפגוע בהם ומצד שני נפגעים בעצמנו. אנחנו זקוקים למקום בו נוכל לעבד את הקונפליקטים האלו ולבחור את התגובה המתאימה.

חשוב לנו לבטא את עצמנו באופן יצירתי ואמנותי וחשוב לנו שחיינו יהיו בעלי ערך ומשמעות.

 

ולכן חשוב שיהיה מקום שיתייחס לצרכים האלו ויספק אותם. מקום בו נוכל לעבד את סיפור חיינו, לקבל אוזן קשבת וללמוד כיצד לנתב את הייחודיות שלנו למקום בונה – זוהי קבוצת רגישות גבוהה.

 

במסגרת הקבוצה נוכל לספר ולשתף אודות האירועים והיחסים המשמעותיים בחיינו ונזכה לאוזן קשבת ומבינה מאנשים דומים. השיחה בקבוצה היא עמוקה ואינטימית. נפתח נייצר ונעמיק קשרים אחד עם השני ונעזר איש ברעהו על מנת לפתח תובנות חדשות על עצמנו ועל העולם. נכיר ונפתח מודעות לצורות ההתנהגות שלנו ונתרגל צורות תקשורות טובות ויעילות יותר עבורינו. נשתמש בכלים יצירתיים ורגשיים על מנת להביע את עצמנו.

 

החוויה בקבוצה היא חוויה מעשירה ומשמעותית והזדמנות להשתמש בכלים שניתנו לנו כאנשים רגישים: היכולת האמפתית המוגברת, היצירתיות ותשומת הלב לפרטים. הקבוצה גם היא מקום בו נוכל לחוש קרבה והבנה

 

להצטרפות, פרטים נוספים וקביעת פגישת הכרות צרו קשר:

שם:


משפחה:


מייל:


טלפון:
תוכן ההודעה:
מין
גיל
אזור מגורים
לדוגמה: מרכז, חיפה, קריות, ירושלים...
אני מסכים לקבל מיילים

כן


 

 

מה עושים בקבוצת רגישות גבוהה?

 

קבוצת רגישות גבוהה משלבת קבוצת תקשורת בין אישית ושימוש בכלים מתחום התיאטרון (אין צורך בכישורי משחק)

 

תקשורת בין אישית. בקבוצת תקשורת בין אישית חברי הקבוצה מסכימים ביניהם להוריד מסכות ולתת אחד לשני להכיר איש את רעהו לעומק. הקבוצה מטבעה משחזרת התנהגויות רגשות ודפוסי תקשורת אבל המוכנות של החברים לכנות, חשיפה ופידבק הדדי מאפשרת לחבריה לזהות ולשנות דפוסים לא יעילים, להתנסות בדרכי תקשורת חדשות ולעדכן צורות חשיבה. מתוך כך נוצר תהליך של צמיחה והשתנות.

 

תיאטרון פלייבק טיפולי. בקבוצה נשתמש בתיאטרון פלייבק טיפולי על מנת לחקור ולהביא למודעות סיפורי חיים: במהלך של תיאטרון פלייבק טיפולי שלושה שלבים: הסיפור, ההחזרה והשיתוף. נשמע סיפור של אחד מחברי הקבוצה – אירוע, מחשבה, חלום או כל דבר שעשוי להעסיק אתכם. המספר יעניק את הסיפור לקבוצה והקבוצה תאזין לסיפור מתוך כוונה להבין אותו לעמקו. בשלב ההחזרה ישתמשו החברים בסיפור כנקודת מוצא ליצירת אימפרוביזציה – הצגה ספונטנית קצרה בהשראת הסיפור. בשלב השיתוף נשב חזרה לדיון על המחשבות שהסיפור וההחזרה עוררו בנו. נוכל למצוא ולשלב את הסיפור ששמענו אם סיפורים מהחיים שלנו. המהלך של סיפור – החזרה – שיתוף – מביא לידי ביטוי יכולות של ספונטניות, יצירתיות ואמפתיה מצד אחד ומאפשר לכל המשתתפים מצד שני לפתח נקודות מבט חדשות, לשנות תחושות ורגשות ולהתפתח כבני אדם.

 

יתרונות הקבוצה:

 

  • הרחבה והעמקה של צורות תקשורת בין אישיות
  • הפחתת ביקורת עצמית
  • קבלת אוזן קשבת והבנה
  • עיבוד כעסים ותחושות של חוסר צדק
  • פיתוח יכולת ביטוי אותנטי
  • ספונטניות
  • אימוץ של תובנות חדשות לגבי עצמנו והעולם

 

איפה ומתי?

 

ימי רביעי

שעות: 19:00-21:00

 

מנחה: יואב בן ישי – מנחה קבוצות. בוגר המכון הישראלי לפסיכותרפיה קבוצתית באמצעות בתיאטרון פלייבק (הנחיית קבוצות בתיאטרון פלייבק טיפולי). מנחה קבוצות בשילוב אמנויות (המכון להנחיית קבוצות בשילוב אמנויות  בחסות אקדמית של היחידה ללימודי המשך לעבודה סוציאלית – אוניברסיטת בר אילן). מטפל קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה (מכון וינגייט). לשעבר מנכ"ל עמותת מים שקטים – העמותה להתמודדות עם חרדה חברתית. בעל תואר שני בנוירוביכימיה. מהנדס תכנה. מקים מנהל ומנחה קבוצות משנת 2006.

עלות: 350 שקלים לחודש

מקום המפגש: שדה – רחוב טברסקי 2 (פינת יצחק שדה 37), תל אביב. קומה 2 בסוף המסדרון.

היכן חונים? יש שלושה חניונים מוסדרים במרחק עד 5 דקות הליכה מ-"שדה": חניון הסינרמה, חניון רבניצקי, חניון יצחק שדה 34. מעבר לכך, בשעות הערב המאוחרות ובסופ"ש משום שמדובר באזור תעשייתי ניתן למצוא חניה אפורה חינמית ברחובות הסמוכים.

תחבורה ציבורית: קווי האוטובוס שמגיעים הכי קרוב הם 9, 39 ו-168. במרחק הליכה של גג 10 דק'- כל מה שעובר דרך רחובות המסגר ורחוב יגאל אלון (דוגמאות: קו 7, 1, 42 ועוד המון).
רכבות והתחנה המרכזית- "שדה" לא מאוד רחוק מתחנת רכבת ההגנה, השלום והתחנה המרכזית, מכל אחד מהם יש קו שמגיע קרוב ליצחק שדה או לפחות לרחוב המסגר.

 

 

למי הקבוצה אינה מתאימה

 

קבוצה יכולה לעורר תגובות רגשיות עזות. בכלים שאנחנו משתמשים בקבוצה ישנם אלמנטים טיפוליים אך הקבוצה אינה קבוצת טיפולית ואינה תחליף לטיפול. הקבוצה אינה מתאימה לסובלים מבעיות נפשיות כמו סכיזופרניה, דו קוטביות, אישיות גבולית ונטיה לאובדנות. הקבוצה גם אינה מתאימה למי שנמצא על הרצף האוטיסטי. לאור פניות מטעם האוכלוסיות הנזכרות ועל מנת למנוע אי נעימות אנחנו מבקשים להבהיר שהקבוצה מיועדת לאנשים נורמטיביים ומתפקדים שמזהים בעצמם רגישות גבוהה ומעוניינים לצמוח ולהעשיר את עולמם באמצעות האחר.

 

מהי רגישות גבוהה

 

רגישות גבוהה היא תכונה פיסיולוגית המאפיינת על פי מחקרים בין 15 ל 20 אחוז מהאוכלוסיה וקשורה לצורה בה המוח מעבד מידע – לאט יותר וביסודיות. כתוצאה לאנשים רגישים תגובתיות גדולה יותר רגשית ותחושתית.

 

אנשים רגישים מאוד חווים את העולם בעוצמה גבוהה יותר מאחרים גם ברמה התחושתית וגם ברמה הרגשית. כאנשים רגישים אנחנו מיחסים חשיבות גבוהה יותר לאירועים שאחרים עלולים אפילו לא לשים אליהם לב. אנחנו יכולים להזדהות בקלות עם כאבים ומצוקה של אחרים ומצד שני להיות קשים עם עצמנו. אנחנו חשופים יותר לתחושות של כעס, חוסר צדק ודחייה אך באותה מידה ליהנות להעריך ולהתרגש יותר מקשרים משמעותיים. מקומות סואנים, רעשים וריחות מציפים אותנו ואנחנו זקוקים לזמן על מנת לחדש משאבים.יש לנו יכולת מוגברת לשים לב לפרטים ודקויות.

 

לקריאה נוספת:

אנשים רגישים מאוד.

מתלבטים האם אתם אנשים רגישים מאוד – אולי השאלון הבא יעזור לכם: שאלון אנשים רגישים – האם אני אדם רגיש מאוד