קבוצת טיפול רגשי – לשיפור היכולת להתבטא בקבוצה

 

Untitled design

הביבליותרפיה היא שיטת טיפול באמצעות טקסטים מסוגים שונים: שיר, סיפור, מילים, קלפים, ציור ומשחק, המסייעת לאדם לספר את הסיפור האישי שלו.

אמצעים אלו מהווים גירויים בעלי השראה ודרכם, יכול האדם ללמוד על עולמו הפנימי: לחקור את רגשותיו ומחשבותיו ולהביא אותם למודעות. האפשרות לעשות זאת בקבוצה מאפשרת לחזק את הבטחון העצמי, להפחית חרדה, ולהפיג את הבדידות. הקבוצה מאפשרת גם  ללמוד על עולמו של האחר: להקשיב לו, לגלות הבנה ואמפטיה, ולחזק את תחושת השייכות.
קבלת פידבק מאחרים , תומכת ומעצימה את חברי הקבוצה,  מעשירה את יחסי הגומלין בינהם, ומרחיבה את מאגר  המיומנויות הבינאישיות של כל אחד מחבריה.

לחברי הקבוצה תהיה הזדמנות לבטא את עצמם באופן אישי, לקבל הד למחשבותיהם ורגשותיה, ולהתנסות ביצירת קשר, בסביבה מאפשרת ותומכת.

מפגש עם טקסט בקריאה או בכתיבה, מצליח לגעת רגשית ולסייע בתהליכי נפש שונים: העלאת אסוציאציות, זכרונות, הזדהות עם דמויות, או לחילופין  התנגדות להן.  האפשרות לגלות ניסוח מדוייק בשיר או סיפור, עשוי להיות מרגש ומשחרר. ההבנה שהאדם לא לבד מול תחושות  המתעוררות בו, אם משום שנחשף לכך מפי חבר בקבוצה, או מפי טקסט- מרגיעה, נותנת לגיטימציה, ומסייעת לו לקבל את עצמו.

מגוון התייחסויות לטקסטים המובאים לקבוצה, באוירה אינטימית ובטוחה, מאפשר עיבוד תהליכים אישיים, הרחבת יכולת ההתבוננות וחיזוק תחושת  משמעות.

התפתחות רגשית שתעשה בקבוצה תוכל לאפשר בהמשך, לחבריה, לישם למידה, הבנות ויכולות בסביבות נוספות.

חשוב לציין כי אין צורך בידע ספרותי, יכולת התבטאות בכתב, או משיכה ספציפית לקריאה/כתיבה כדי להשתלב בקבוצה ולהפיק ממנה את תועלותיה הרגשיות.

הדגש הינו על התהליך שעובר האדם בקבוצה, ולכל אחד מחבריה תינתן אפשרות לבטא את עצמו בכל דרך שיבחר בה ובמינון ההולם אותו.


ימים: ימי שלישי בשעות 19:00-20:15

מיקום: תל אביב – שכונת נוה ישראל (כעשר דקות הליכה מתחנת רכבת "השלום")

מנחה: שולה טולמן. מטפלת בהבעה ויצירה (M.M.A.T)

עלות: 450 שקלים לחודש

 

דרכי הגעה:

רכבת – מרחק של 10 דקות הליכה מתחנת רכבת עזריאלי-השלום

אוטובוס – כל הקווים העוברים בעזריאלי ו/או שכונת ביצרון/נוה ישראל בת"א (רחוב דרך השלום)

רכב – חניה ברחובות הסמוכים למקום המפגשים

 

כפתור-לפרטים נוספים

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.