קבוצת יחסים בין אישיים בשילוב תיאטרון פלייבק ותרגילי אימפרוביזציה

תאטרון ואימפרוביזציה

קבוצת יחסים בין אישיים בשילוב תאטרון פלייבק ותרגילי אימפרוביזציה היא מקום בו ניתן להתאמן בשיפור דפוסי תקשורת, בחיזוק הביטחון העצמי ובהעשרה של מגוון התנהגויות עם הזולת. ההנחיה בקבוצה זו משלבת שיטות מילוליות והבעתיות הכוללות אימפרוביזציה ותאטרון פלייבק.

מדוע תרגילי אימפרוביזציה?

אנחנו משתמשים בתרגילי אימפרוביזציה כחימום לשלבים מאוחרים יותר בפגישה. אנחנו עוטים מסכות כדי להשיל אותן מאוחר יותר, אנחנו משתטים ומתרחקים ממה שמקובל ומכל מה שעוצר אותנו מלהביע את עצמנו. אנחנו מתרחקים ממה שנחשב תקין ומתחברים אל הראשוני והבסיסי שבתוכנו.  אימפרוביזציה היא אמנות הספונטניות, אמנות הרגע – כדי להתקרב, כדי להיות אמתיים, כדי שנוכל לגעת במישהו אחר וכדי שהוא יוכל לגעת בנו – קודם כל אנחנו צריכים להשתחרר מהמוסכמות – ממה שצריך וממה שמצופה מאיתנו.  אימפרוביזציה מאפשרת לנו לחזור לחוויה הילדית ולפתוח את הלב. כמבוגרים החוויה הספונטנית רוב הזמן אינה מקובלת, אימפרוביזציה מתירה לנו את היכולת האלמנטרית הזאת.

מהו תאטרון פלייבק במסגרת קבוצת יחסים בין אישיים?

בהופעת פלייבק קלסית מתנדב מהקהל מספר סיפור אישי וחבורת שחקנים מיומנת מאלתרת את הסיפור בחזרה לקהל. במסגרת קבוצת פלייבק הנפגשת באופן קבוע החברים חולקים את סיפוריהם אחד עם השני והקבוצה משחזרת את הסיפור למספר. ההחזרה אינה צריכה להיות מדויקת והסיפור משמש בדרך כלל כהשראה ליצhרתיות של שארים החברים בלהקה. החברים אינם שחקנים ואינם נדרשים לכך. המיומנות הנדרשת והנרכשת היא הקשבה. מספרים זוכים להבנה ותובנות של זוויות ראייה חדשות והמחזירים (השחקנים) לרוב מוצאים נקודות השקה לחייהם. לאורך זמן הסיפורים מעמיקים והקבוצה זוכה לפגוש ולשתף רגשות ועולמות ייחודיים. החוויה של קבוצה של אנשים הפועלים למענך ומשחזרים מולך את חייך היא חוויה אנושית יוצאת דופן שלה עצמה ערך מרפא

למה קבוצת יחסים בין אישיים?

הכאב והשמחה בחיינו כמעט תמיד הם סביב יחסינו עם אחרים. וקבוצת יחסים בין אישיים כמו כל קבוצה משחזרת דפוסי פעולה, דפוסי התנהגות, ודפוסי חשיבה. כבני אדם כמעט מבלי משים אנחנו חוזרים על אותן טעויות, ואותם כאבים ביחסינו עם הזולת. קבוצת יחסים בין אישיים היא שונה במחויבות שהמשתתפים נוטלים על עצמם לסייע איש לרעהו לראות את מה שבדרך נסתר – לדעת מה אדם אחר חושב עלי ואיך הוא תופס את ההתנהגות שלי. ביום יום אין לנו גישה למחשבותיהם הכנות של אחרים ולא לרושם שאנחנו מותירים בהם. קבוצת יחסים בין אישיים היא מקום מיוחד וכנה שמאפשר לנו להתבונן בעצמנו וביחסינו עם הזולת, להבין התנהגויות ולשנות אותן. התהליך שעובר משתתף בקבוצה כזו הוא תהליך שמאפשר לבנות ביטחון עצמי, לשכלל את רמת התקשורת הבין אישית ולפעול מתוך אותנטיות ומודעות.

אם ברצונכם להעמיק את יכולת התקשורת , לשפר יכולת ההבעה האותנטית , לבטא את היצירתיות שלכם במרחב הבין אישי ולהיות שותפים למעגל הקשבה ייחודי. הצטרפו אלינו.

ימים: חמישי

גילאים: 25-40

שעות: 19:00-21:00

מקום המפגש בתל אביב במרחק 10 דקות הליכה מקניון עזריאלי ותחנת רכבת מרכז

מנחה: יואב

עלות: –

כפתור-לפרטים נוספים


לקריאת נוספת:

טיפול קבוצתי בחרדה חברתית באמצעות תיאטרון פלייבק

להתגבר על חרדה חברתית באמצעות אימפרוביזציה ותרגילי תאטרון