קבוצת חרדה חברתית חיפה

קבוצת חרדה חברתית חיפה

 

הקבוצה כרגע אינה פעילה

 

מעונינים להתגבר על חרדה חברתית ופחד קהל? להרגיש נוח יותר בסיטואציות חברתיות? לבנות ביטחון עצמי וספונטניות בהקשרים חברתיים?

 

שני עקרונות היסוד לטיפול והתגברות על חרדה חברתית וביישנות הם חשיפה ושינוי הגישה לסיטואציות חברתיות.

 

קבוצת מים שקטים חיפה, היא קבוצת חרדה חברתית בה תוכלו להתנסות במגוון מצבים חברתיים, לחקור ביחד את המחשבות הרגשות וההתנהגויות שלכם בקבוצה ולאט לאט להשתנות ולהרגיש נינוחים יותר ובטוחים ביותר במסגרות חברתיות. בקבוצה תוכלו להתאמן על סיטואציות חברתיות שונות: בקבוצה, אחד מול אחד, מול דמויות סמכות ומול קהל. הקבוצה תאפשר לכם מצד אחד להיחשף לחרדה (ולאורך זמן להתרגל ולהפחית אותה) ומצד שני לחקור להבין ולשנות את המחשבות והרגשות שמתעוררים בכם בסיטואציות חברתיות – כך שתוכלו לשנות אותם.

היתרון המשמעותי של הקבוצה הוא שמדובר בלמידה מנסיון בניגוד לטיפולים פרטניים שלפעמים חסרים את המרכיב המעשי. בקבוצה סוף סוף נתמודד מול השד שגרם לנו כל כך הרבה פעמים להימנע ולהפסיד מערכות יחסים, הזדמנויות וחברויות. בקבוצה נוכל לפגוש אנשים דומים לנו ונוכל אחד בעזרת השני להתקדם ולשנות את חיינו למקום אותנטי ובטוח יותר

המפגשים של עמותת "מים שקטים" בחיפה נערכים מדי שבוע בשעות הערב.

כל מפגש אורך כשעה וחצי. החלק הראשון במפגש מנסה לדמות מצבים חברתיים מהיום-יום אשר גורמים לחרדה. לצורך כך משתמשים משחקי תאטרון שבהם המשתתפים משחקים דמויות בסיטואציה חברתית. למשל בסיטואציה של ראיון עבודה, אחד יוכל לשחק את המנהל המראיין, ואדם נוסף את המרואיין שמבקש להתקבל לעבודה. דוגמה נוספת היא למשל הרצאה בפני קהל של אחד מהמשתתפים בפני הקבוצה. פעולות אלה גורמות לשיפור ביכולות האלתור ומשפרות את היכולת להשתחרר מול אנשים. המטרה היא לשפר את היכולת להגיב מהר יותר ובקלות יותר למצבים עם אנשים נוספים.
החלק השני של המפגש מוקדש לשיחה קבוצתית פתוחה וחופשית בין המשתתפים. שיחה קבוצתית משפרת את היכולת להיות כנה ופתוח עם אנשים אחרים, ולא להימנע מלהביע את עמדה אישית או שיתוף של דברים אישיים. כשמצליחים להיות יותר פתוחים וכנים מול אנשים אחרים – יש יותר סיכוי שהם ירגישו הזדהות אתכם וירצו להתקרב.

הקבוצה מהווה סוג של מקום להתאמן "על יבש" בסיטואציות מעוררות חרדה, בסביבה בטוחה ותומכת עם אנשים נוספים אשר נמצאים באותה סירה.  כשמתאמנים במצבים אלה בהתמדה לאורך זמן, אז לרוב בצורה טבעית והדרגתית מתפתח שינוי גם בהתנהגות מחוץ לקבוצה בחיי היום-יום.

כדי לקבל יותר פרטים על הקבוצה בחיפה אתם מוזמנים לשלוח פניה דרך האתר

קבוצת חרדה חברתית חיפה – ימי חמישי בערב – צרו קשר

אתם מוזמנים לקרוא גם כתבה קצרה במקומון "חי-פה" על הקבוצה בחיפה.

 

ימים: חמישי

גילאים: 20-40

שעות: 19:00-20:30

מנחים: –

עלות: –

 

כפתור-לפרטים נוספים