קבוצת חרדה חברתית בחיפה

קבוצת חרדה חברתית חיפה

מעונינים להתגבר על חרדה חברתית ופחד קהל? להרגיש נוח יותר בסיטואציות חברתיות? לבנות ביטחון עצמי וספונטניות בהקשרים חברתיים?

שני עקרונות היסוד לטיפול והתגברות על חרדה חברתית וביישנות הם חשיפה ושינוי הגישה לסיטואציות חברתיות. קבוצת מים שקטים חיפה, היא קבוצת חרדה חברתית בה תוכלו להתנסות במגוון מצבים חברתיים, לחקור ביחד את המחשבות הרגשות וההתנהגויות שלכם בקבוצה ולאט לאט להשתנות ולהרגיש נינוחים יותר ובטוחים ביותר במסגרות חברתיות – אחד מול אחד, מול דמויות סמכות, מול קהל, בנסיבות קבוצתיות לא פורמליות ובקבוצות פורמליות כמו למשל ישיבות צוות. הקבוצה תאפשר לכם מצד אחד להיחשף לחרדה (ולאורך זמן להתרגל ולהפחית אותה) ומצד שני לחקור להבין ולשנות את המחשבות והרגשות שמתעוררים בכם בסיטואציות חברתיות – כך שתוכלו לשנות אותם.

היתרון המשמעותי של הקבוצה הוא שמדובר בלמידה מנסיון בניגוד לטיפולים פרטניים שלפעמים חסרים את המרכיב המעשי. בקבוצה סוף סוף נתמודד מול השד שגרם לנו כל כך הרבה פעמים להימנע ולהפסיד מערכות יחסים, הזדמנויות, חברויות. בקבוצה נוכל לפגוש אנשים דומים לנו ונוכל אחד בעזרת השני להתקדם ולשנות את חיינו למקום אותנטי ובטוח יותר

המפגשים של עמותת "מים שקטים" בחיפה נערכים מדי שבוע ביום שני בשעות 19:00-21:00 .

כל מפגש אורך כשעתיים. החלק הראשון במפגש מנסה לדמות מצבים חברתיים מהיום-יום אשר גורמים לחרדה. לצורך כך משתמשים משחקי תאטרון שבהם המשתתפים משחקים דמויות בסיטואציה חברתית. למשל בסיטואציה של ראיון עבודה, אחד יוכל לשחק את המנהל המראיין, ואדם נוסף את המרואיין שמבקש להתקבל לעבודה. דוגמה נוספת היא למשל הרצאה בפני קהל של אחד מהמשתתפים בפני הקבוצה. פעולות אלה גורמות לשיפור ביכולות האלתור ומשפרות את היכולת להשתחרר מול אנשים.  המטרה היא לשפר את היכולת להגיב מהר יותר ובקלות יותר למצבים עם אנשים נוספים.
החלק השני של המפגש מוקדש לשיחה קבוצתית פתוחה וחופשית בין המשתתפים. שיחה קבוצתית משפרת את היכולת להיות כנה ופתוח עם אנשים אחרים, ולא להימנע מלהביע את עמדה אישית או שיתוף של דברים אישיים.  כשמצליחים להיות יותר פתוחים וכנים מול אנשים אחרים – יש יותר סיכוי שהם ירגישו הזדהות אתכם וירצו להתקרב.

הקבוצה מהווה סוג של מקום להתאמן "על יבש" בסיטואציות מעוררות חרדה, בסביבה בטוחה ותומכת עם אנשים נוספים אשר נמצאים באותה סירה.  כשמתאמנים במצבים אלה בהתמדה לאורך זמן, אז לרוב בצורה טבעית והדרגתית מתפתח שינוי גם בהתנהגות מחוץ לקבוצה בחיי היום-יום.

כדי לקבל יותר פרטים על הקבוצה בחיפה אתם מוזמנים לשלוח פניה דרך האתר , או להתקשר ישירות: 053-4253240

אתם מוזמנים לקרוא גם כתבה קצרה במקומון "חי-פה" על הקבוצה בחיפה.

 

ימים: שני

גילאים: צעירים ובוגרים

שעות: 19:00-21:00

מנחה: אלון וקס 053-4253240

עלות: 450 שקלים לחודש

 

דרכי הגעה:

רכבת – המפגשים מתקיימים צמוד לתחנת הרכבת של בת גלים (פחות מחמש דקות הליכה)

אוטובוס – כל אוטובוס שמגיע לתחנת רכבת בת גלים, או למרכז שכונת בת גלים

רכב – יש חניון עפר בחינם ברחוב העליה השניה צמוד לסופר "מגה", והמפגשים מתקיימים כמה מאות מטרים משם

 

כפתור-לפרטים נוספים